language conversation courses in Egypt - 11 languages: English, French, Spanish, Italian, Catalan, Portuguese, Polish, Russian, German, Danish, Turkish

Obecná pravidla pro bezpečnost v Egyptě

  • Jako všude na světě, ani v Egyptě se nevyplatí zacházet lehkovážně s penězi a doklady - na hotelu si zaplaťte trezor, u sebe nenoste originál pasu ani větší hotovost.
  • Nutný obnos peněz, platební kartu a kopii datové stránky pasu noste na veřejnosti co nejblíže tělu (zkuste money belt).
  • Vyhněte se prodejcům potulujícím se po ulici mimo stánky a obchody. Mohou vám svoje zboží nacpat do kapes, nebo kabelky a nevybíravě požadovat zaplacení něčeho, co jste vůbec nechtěli. Navíc vás mohou při placení ošidit, nebo rovnou okrást.
  • Pamatujte na to, že jste v muslimské zemi a přizpůsobte tomu svoje oblečení - Egypt sice vychází turistům maximálně vstříc, není ale dobře přitahovat pozornost.

Důležité kontakty a prevence

Pořiďte si dobré cestovní pojištění, to je základ. Pokud budete okradeni, kontaktujte policii - na základě protokolu vám pojišťovna může uhradit škodu. Číslo turistické policie je 126. V případě jakýchkoliv vážných problémů se obraťte v kteroukoliv denní dobu na Velvyslanectví ČR v Káhiře, volejte na číslo stálé služby 0020 122 742 7513.

Pokud jedete do Egypta na vlastní pěst, doporučujeme registraci v databázi DROZD MZV ČR, na jejímž základě vláda organizuje pomoc českým turistům v případě přírodních katastrof a nepokojů v zahraničí

Před cestou se informujte ohledně aktuální situace v zemi na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.